• Kategorie
  • Szukaj
  • TEODOLITY


Ładowarka do teodolitu
Produkt niedostępny
pryzmat łamiący
Produkt niedostępny
Pryzmat łamiący do NEDO ET-5
Produkt niedostępny
Teodolit optyczny TDJ6E
Produkt niedostępny
Teodolit optyczny GeoFennel FET 500
Produkt niedostępny
Teodolit elektroniczny Nikon NE-100
Produkt niedostępny

 

Teodolit to klasyczne urządzenie pomiarowe stosowane głównie w geodezji do pomiaru kątów pionowych i poziomych. Tak jak większość tego typu urządzeń mają one zastosowanie w geodezji i budownictwie. Dostępne są teodolity optyczne i elektryczne. Te pierwsze powoli zostają wypierane z rynku na rzecz teodolitów elektronicznych ze względu na wydłużony czas pomiaru, a także lepszą wytrzymałość na placu budowy.

Teodolit – budowa urządzenia


Budowa takiego teodolitu jest prosta. Urządzenie składa się ze spodarki, która umożliwia w łatwy sposób poziomować instrument oraz stanowi jego podstawę, limbusu – czyli koło poziome i alidady, czyli ruchomej w pełni obracalnej części, w której również znajdują się libelle. Teodolit to instrument geodezyjny bardzo
Do wykonania pomiaru potrzebujemy również statyw, na którym umieszczamy urządzenie.

Teodolity optyczne i elektroniczne dostępne w sklepie Profigeo.pl

Najnowsze modele teodolitów elektronicznych potrafią wytrzymać w najbardziej ekstremalnych warunkach, nawet gdy temperatura otoczenia sięga -20°Club + 50°C. Te elektronarzędzia pracują zdecydowanie szybciej i wydajniej. Teodolity elektroniczne cechuje również prostota obsługi i funkcjonalność. Dlatego też funkcje takie jak zmiana kierunku wzrostu podziału kręgu poziomego ze standardowego (zgodnego z ruchem wskazówek zegara) na przeciwny, oraz zerowanie kierunku odniesienia w dowolnym momencie bez obrotu instrumentu możemy wykonać za pomocą wciśnięcia jednego klawisza. Nie stanowi żadnego problemu również zmiana jednostki pomiarowej na dowolną.  

Nasz sklep internetowy ze sprzętem pomiarowym Profigeo.pl oferuje teodolity optyczne i elektroniczna najbardziej popularnych marek takich jak: NEDO, Nikon i Spectra Precision. Wybór odpowiedniego profesjonalnego  instrumentu geodezyjnego z pewnością przełoży się na czas i jakość pracy.
Teodolity, które mamy w swojej ofercie to profesjonalne urządzenia, które z pewnością nie zawiodą nawet w najbardziej ekstremalnych warunkach. Odpowiednia konserwacja i przechowywanie sprzętu pozwolą na wieloletnią pracę bez żadnych niespodzianek. Warto też zapoznać się z innym instrumentami geodezyjnymi takimi np. jak tachimetr czy niwelator laserowy.

*Klikając przycisk "Dodaj adres" informujesz, iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności Newsletter, akceptujesz jej treść i zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych.