-
Strefa klienta
-
Koszyk ( 0 )
- SUBSKRYPCJA VRSnet
- AKCESORIA GEODEZYJNE
- DALMIERZE
- FARBY GEODEZYJNE
- LASERY
- ŁATY
- NIWELATORY
- DRONY DO GEODEZJI
- GEODEZJA KOLEJOWA
- SPRZĘT GIS
- HYDROAKUSTYKA
- KONTROLERY
- ODBIORNIKI GPS/GNSS
- OPROGRAMOWANIE
- POZIOMICE
- PRODUKTY PRO
- PRZYMIARY
- PRZYRZĄDY POMIAROWE
- PUNKTY I REPERY
- RADIOTELEFONY
- STATYWY GEODEZYJNE
- TACHIMETRY
- TEODOLITY
- TYCZKI I LUSTRA
- SKANERY LASEROWE
- SPRZĘT UŻYWANY
- STACJE REFERENCYJNE
- Kategorie
- Szukaj
-
Lasery krzyżowe
Laser liniowy - krzyżowy zwany również poziomicą laserową emitujący minimum dwie lub więcej wiązki laserowe są ułożone pod kątem prostym względem siebie tworząc charakterystyczne krzyże.
Przed zakupem warto sprawdzić jak mocna jet wiązka laserowa i długość fali źródła laserowego determinuje jego kolor wyjściowy, a moc decyduje o zasięgu pracy lasera.
Najbardziej optymalna i dobrze widoczna dioda laserowa to ta o długości 635 nm.
Często zapomina się o klasie lasera a jest to bardzo istotny parametr, który informuje o niezbędnych środkach bezpieczeństwa. Najbezpieczniejsze są te z klasy od 1 do maksymalnie 2M.
Najbardziej zaawansowany laser krzyżowy nazywany jest płaszczyznowym - tworzy siatkę wiązek laserowych przecinających się pod kątem prostym. Wiązki lasera mogą być w kolorze czerwonym (model Spectra Precision LT56) lub z zielonym (model Spectra Precision LT58G). W laserze płaszczyznowym Spectra Precision LT56, dzięki kompensatorowi magnetycznemu, nie ma konieczności ręcznego poziomowania, ponieważ linie dokładnie układają się w pionie i poziomie, a dodatkowo można wyświetlać linie skośne przy zablokowanym kompensatorze.
Jeżeli wykonywane prace odbywają się na dużym i jasnym obszarze niezbędne będzie użycie odbiornika laserowego.
Ważne jest to, aby laser wytrzymywał upadek chociaż z 1m na twarde podłoże. Przy specyfice pracy na budowie jest to bardzo ważna zaleta, ponieważ nie trudno o potrącenie lasera a niestety jeżeli laser nie będzie posiadał odpowiednio wytrzymałej obudowy, uszkodzenie może spowodować, że laser będzie spisany na straty.
Na rynku występują również lasery krzyżowe z zieloną wiązką, która teoretycznie jest najlepiej widzialna dla oka ludzkiego. Może wydawać się, że wiązka jest jaśniejsza, ale w rezultacie okazuje się, iż praca z takimi laserami jest krótsza i mniej wydajna. Akumulatory szybciej się zużywają a lasery mają krótszą żywotność.
Podsumowując lasery krzyżowe świetnie sprawdzają się do prac wewnątrz w trakcie wykonywania prac budowlanych takich jak: układanie płytek, rozmieszczaniu kontaktów/włączników elektrycznych, czy też stawianiu ścian (np. z płyt kartonowo-gipsowych). Ich obsługa jest prosta i intuicyjna.
Do lasera krzyżowego możemy dobrać przydatne akcesoria takie jak uchwyty ścienne - zazwyczaj magnetyczne do łatwego montażu, adaptery do pochylania laserów czy tyczki rozporowe tzw. drążki rozporowe.
|
I odbierz darmowy kupon rabatowy na pierwsze zakupy |
|
*Klikając przycisk "Dodaj adres" informujesz, iż zapoznałeś się z Polityką Prywatności Newsletter, akceptujesz jej treść i zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych.