Na rynku jest duży wybó farb geodezyjnych. Najbardziej jednak popularne farby wśród geodetów to farby Soppec Fluo TP o trwałości 12 miesięcy  i Ampere Fluo original.

Możliwe, że nie każdy wie jak bardzo przydatna jest farba do znakowania w każdej dziedzinie począwszy od geodezji, budownictwa, drogownictwa, w kolei czy leśnictwie. Użycie farby w sprayu na niemal każdej powierzchni pozwoli na wyznaczenie punktu czy linii nie pozostawiając śladu na dłużej niż 12 miesięcy. Zastosowanie takiego oznaczenia pozwoli na dokonywanie pomiarów i zaznaczenie punktów w odpowiednim miejscu, co pozwoli na usprawnienie realizacji projektów.

Do wyboru są farby o trwałości 3, 6, lub 12 miesięcy. Przy czym najbardziej popularną farbą do oznaczeń jest ta o trwałości 12 miesięcy np. Soppec Fluo TP w kolorach pomarańczowym, zielonym, różowym, czerwonym, zielonym, żółtym, niebieskim lub fioletowym. Najkorzystniej cenowo wypada konfiguracja mix farb Soppec Fluo TP 12 sztuk - czyli opakowanie zbiorcze, w którym możemy wybrać dowolne kolory.

Tańszą alternatywą są farby Ampere, która w swojej bogatej ofercie proponuje aż 3 rodzaje farb: Original, Extra, Galva oraz do znakowania drzew (znacznik leśny)