Drogomierz kołowy to proste urządzenie pomiarowe, które dzięki swojej formie pozwoli na dokładne zmierzenie przebytej odległości. Licznik pracuje przy ruchu w przód i wstecz Urządzenie może nie należy do najtańszych, ale z pewnością posłuży na długie lata, dzięki zastosowaniu wytrzymałych komponentów odpornych na działania czynników atmosferycznych.
Wbrew pozorom drogomierz znajduje szerokie zastosowanie podczas wykonywania prac drogowych, planowania budowy, ogrodu czy też pomiarach wewnątrz. Wszędzie tam gdzie pomiar taśmą na dużych odległościach stanowi wyzwanie.
Dodatkowo mierzenie taśmą wymaga zaangażowania dwóch osób. Oszczędzamy zatem czas i personel.

Drogomierz znajduje również zastosowanie podczas pomiarów szyn kolejowych, dzięki użyciu dodatkowej prowadnicy pomiar wykonuje się bardzo szybko i precyzyjnie.
Poniżej znajduje się porównanie drogomierzy kołowychPodobnie jak pozostałe lekkie koła pomiarowe, Nedo Mini posiada również ergonomiczny chwyt pistoletowy z zintegrowanym przyciskiem hamulca. Dokładne wyniki pomiarów są zapewnione przez wytrzymałe koło odporne na ścieranie i precyzyjny licznik.

Lekkie koło pomiarowe „Professional” dodatkowo posiada wbudowany przycisk reset w chwyt pistoletowy, co pozwala użytkownikowi ustawić precyzja licznika do zera bez schylania się.


Koło pomiarowe Nedo Super spełnia najwyższe standardy w zakresie precyzji, jakości i niezawodności. Dokładność licznika wynosi ± 0,02%, co odpowiada max ± 2 cm na dystansie 100 m. Wartość wyświetlana jest w cm. Licznik jest bezpiecznie zamontowany nad kołem i napędzany przez pasek zębaty. Hamulec jest zintegrowany z wytrzymałym podparciem. Sprytny mechanizm pozwala na łatwe złożenie do transportu.